Ako si objednať vzorky od dodávateľa z Číny pre Vaše online podnikanie?

Podnikanie na Amazone

Samotné objednanie vzoriek pre Vaše online podnikanie?

Medzi rozhodnutím podnikať na Amazone a prvými peniazmi na vašom účte je niekoľko krokov, ktoré musíte absolvovať. V tomto článku sa budeme sústrediť na vzorkovanie produktov, o ktorých predaj máte záujem.

Celý proces tzv. “vzorkovania” pre Vaše online podnikanie však začína tým správnym nápadom. Niekedy sa objaví v súvislosti s vašou osobnou potrebou, inokedy je menej konkrétny. V každom prípade je dobré, ak si pred tým, ako pokročíte ku kroku dva, overíte predajnosť svojho produktu. Sklady sú plné výrobkov, ktoré zapadajú prachom práve preto, že predajca tento krok preskočil.

Pri súčasných možnostiach kontroly trhu a dopytu, ktoré Amazon ponúka, je to škoda. Vďaka niekoľkominútovému prieskumu môžete ušetriť nemalé peniaze aj frustráciu z neúspechu.

Online podnikanie a vzory produktov

Ak máte jasno v tom, čo chcete predávať, musíte nájsť niekoho, kto vám to bude vyrábať. (Nič komplikované, stačí si pozrieť video o tom ako nájsť toho správneho výrobcu).

Ako prvotná kontrola jeho kvality môže slúžiť google a recenzie rôzneho druhu, vďaka ktorým sa dopracujete k niekoľkým favoritom, no nemali by ste ostať iba pri tom. Vlastnoručné skontrolovanie vzoriek je oveľa spoľahlivejšie. Ak myslíte Vaše online podnikanie vážne, mali by ste zvážiť práve túto možnosť. To posledné, čo chcete, sú zlé recenzie vášho produktu hneď na úvod. Po nich sa skladové zásoby veru hýbať nebudú. Okrem toho, že si overíte kvalitu, vzhľad či funkčnosť produktu, máte tiež možnosť nafotiť si ho a získať tak propagačný materiál.

Máte dve možnosti. Jednou z nich je požiadať výrobcov o všeobecné vzorky, teda vzorky produktu bez vášho loga či obalu. Siahnete po nej hlavne vtedy, ak do úvahy prichádza niekoľko dodávateľov.

Nevýhody? Viac peňazí, viac času.

Výhoda? Väčšia istota, že ste si vybrali dobre.

Druhou možnosťou je žiadať priamo o vzorky finálneho produktu, teda produktu s vašou značkou, logom aj prípadným obalom. K vzorke hotového produktu sa tak dostanete skôr aj za menej peňazí. Pokiaľ ide len o finančný aspekt, s väčšinou dodávateľov sa viete dohodnúť, že cena vzoriek sa odpočíta z ceny následnej objednávky.

Preprava vzoriek z Číny

Vzorky teda máte, no stále sú v Číne. Čo teraz? Môžete to nechať na výrobcov. Bude to pomerne rýchle.

Ak sa práve neblížia Vianoce či nezúri ďalšia vlna covidu, vzorky môžete mať v rukách do piatich dní. Nik vám však nezaručí, že dodávatelia vyberú dopravcu s pre vás najvýhodnejšími podmienkami. Ak máte pár dní navyše, mali by ste zvážiť takzvané konsolidačné miesto v Číne. Naň si dáte poslať všetky vzorky, ktoré potom na Slovensko doveziete naraz s oveľa nižšími nákladmi. Takúto možnosť ponúka služba TipTrans. Ak vás zaujala, určite si prečítajte aj nasledujúc článok. 

Tagy :

Pozdieľaj :

Kategórie

Sleduj nás

Nauč sa robiť Amazon biznis

Pre podnikateľov, ktorí si chcú prejsť procesom predaja na Amazone sami mám pripravený kompletný návod ako na to. Prevediem ťa celým procesom od vytvorenia produktu, hľadanie dodávateľa až po úspešný štart predaja na Amazone.