Ako zvýšiť Amazon predaj o viac ako 30 %? Týchto 5 tipov musíte poznať!

Podnikanie na Amazone

Zvýš si svoj Amazon predaj pomocou nasledujúcich 5 tipov

Hľadáte spôsoby, ako zarobiť na Amazone a vybudovať si ziskové podnikanie? Nezáleží na tom, či ešte len začínate, alebo ste už zabehnutým predajcom. Pokiaľ chcete uspieť a predbehnúť konkurenciu, rozhodne by ste mali poznať týchto 5 jedinečných tipov!

 

Podnikanie na Amazone nie je o skratkách. Základom je využiť všetky možnosti, ktoré tento portál ponúka. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako viete vyladiť svoj biznis k dokonalosti.

1. Top listing

Listing musí byť vyladený na 100 %. Zamerajte sa na vytvorenie originálneho nadpisu a popisu, ktorý zaujme. Dodržiavajte odporúčania samotného Amazonu. Ten vám vo svojich návodoch prezradí, aká je optimálna dĺžka jednotlivých textov, koľko obrázkov pridať, ktoré veci robiť a ktoré nie. Pre Amazon predaj je dôležité aby ste prežili. Prežijete ak Vás Amazon nezablokuje. A Amazon Vás nezablokuje ak budete dodržiavať pravidlá.

Nezabúdajte: Správne optimalizovaný listing nielenže zaujme zákazníkov, ale naviac si bude rozumieť s algoritmom. Vďaka tomu sa dostanete na vyššie pozície vo vyhľadávaní a oslovíte viac ľudí.

2. Predaj na Amazone a voľba správnej kategórie

Váš produktový listing musí byť zaradený do správnej kategórie. Ako zistíte, ktorá je tá najlepšia? Ideálnym riešením je spraviť si malú analýzu, v ktorých kategóriách sa nachádzajú rovnaké alebo podobné produkty vašich konkurentov.

Praktický tip: Pravidelne si kontrolujte, či Amazon náhodou nezmenil kategóriu vášho listingu. Pokiaľ sa tak stane, môžete prísť o predaje. Keď zistíte, že došlo k zmene, manuálne opäť nastavte správnu kategóriu.

3. Buďte všade

Snažte sa, aby sa váš produktový listing zobrazoval na čo najviac miestach na Amazone. Vďaka tomu bude môcť osloviť veľké množstvo potenciálnych zákazníkov. Ľudia sa k vášmu produktu môžu dostať nielen cez vyhľadávanie kľúčových slov, ale napríklad aj cez sekciu „Často kupované spolu s“.

Pomôcť dokáže aj platená reklama, vďaka ktorej sa môžete dostať na rôzne miesta v rámci portálu a zvýšiť si týmto spôsobom výrazne Amazon predaj.

4. Založte si Brand Registry

Brand Registry je program Amazonu, do ktorého môžu vstúpiť len registrované značky. Keď máte oficiálne zaregistrovanú obchodnú značku, viete sa stať členom tohto registra. Získate viacero benefitov – listing navyše či pokročilé reporty. Dokážete tak ľahšie predbehnúť konkurenciu.

5. Staňte sa členom Amazon programov

Amazon ponúka mnohé programy, do ktorých viete zaradiť svoje produkty. Vďaka nim dostanete mnohé výhody naviac. Napríklad, možnosť aktivovať si kupóny alebo získavať prvotné recenzie.

Bonusový tip: Využite automatizovaný follow-up systém. Kontaktujte existujúcich zákazníkov a pýtajte sa ich na názor. Môžete tak získať viac predajov.

Tak neváhajte, využite tieto rady čo najskôr v praxi aj vy a povýšte svoj Amazon biznis na nový level!

Ak potrebujete pomôcť s Vašim Amazon podnikaním tak sa ozvite a naši odborníci Vám pomôžu vylepšiť Váš Amazon predaj.

Prípadne skontroluj YouTube kanál Tomáša Hurajta, kde nájdeš ďalšie tipy a triky pre úspešný Amazon predaj.

Tagy :

Pozdieľaj :

Kategórie

Sleduj nás

Nauč sa robiť Amazon biznis

Pre podnikateľov, ktorí si chcú prejsť procesom predaja na Amazone sami mám pripravený kompletný návod ako na to. Prevediem ťa celým procesom od vytvorenia produktu, hľadanie dodávateľa až po úspešný štart predaja na Amazone.